Kontaktujte nás přes nezávazný formulář

Jak vybrat podlahu?

Výběr podlahy může být složitý a zdlouhavý proces, zejména pokud si nejste jisti, který typ podlahy je pro váš prostor nejvhodnější. V tomto článku si probereme několik klíčových faktorů, které je třeba zvážit při výběru podlahy.

  1. Účel místnosti: Při výběru podlahy je třeba vzít v úvahu účel místnosti, ve které bude podlaha instalována. Například v kuchyni nebo v koupelně je vhodné zvolit podlahu, která je odolná vůči vlhkosti, zatímco v obývacím pokoji je důležitější design a pohodlí.
  1. Materiál: Existuje mnoho různých typů materiálů, ze kterých jsou podlahy vyrobeny, včetně dřeva, vinylových podlah, koberců a PVC. Každý z těchto materiálů má své vlastní výhody a nevýhody. Je tedy potřeba ujasnit si priority. Je pro vás důležité, aby materiál byl přírodní? Chcete teplejší podlahu nebo studenější? Jak máte v domě řešené vytápění? Je pro vás důležitá snadná údržba? Máte například psa a děti?
  1. Styl: Pokud jde o design podlahy, je důležité zvážit celkový vzhled místnosti. Můžete si vybrat ze široké škály vzorů, barev a textur, aby se podlaha sladila s vaším interiérem.
  1. Náklady: Cena podlahy je také důležitým faktorem při výběru. Rozpočet je třeba zohlednit při výběru podlahy. Nejlevnější podlahy mohou být sice lákavé kvůli nižším nákladům, ale mohou být méně odolné a vydržet kratší dobu než dražší alternativy. Levné plovoucí podlahy z hobby marketů důrazně nedoporučujeme a pokud si nedáte říct, tak alespoň neberte nejlevnější nabídku. Dnes a denně jezdíme na konzultace k lidem, kteří stejnou chybu udělali a po roce mají ,,zvednuté‘‘ zámky kvůli vlhkosti, které tyto materiály jen těžko odolávají.
  1. Údržba: Zvažte, jakou údržbu bude podlaha vyžadovat. Některé typy podlah vyžadují více údržby než jiné. Například dřevěné podlahy musí být pravidelně leštěny a udržovány v dobrém stavu, zatímco vinylové podlahy jsou velmi odolné a snadno se udržují.
  1. Instalace: Při výběru podlahy je důležité zvážit také instalaci, a to z hlediska toho, zda si ji budete moci nainstalovat sami nebo budete potřebovat profesionální pomoc. Některé typy podlah jsou snadnější při instalaci než jiné, a to může být pro mnoho lidí důležitý faktor.

Pokud se chystáte podlahu pokládat sami, rozhodně zvolte podlahu se zámkovým systémem, což bude Zámková vinylová podlaha nebo Laminát. Instalace tohoto typu podlah není náročná. Ujistěte se však, že podklad na který budete podlahu pokládat, je správně připraven. Pokud máte jako podkladovou vrstvu beton, rozhodně doporučujeme vylít nivelační stěrku, aby se podklad srovnal a zjemnil. Podlaha se díky tomu nebude ,,houpat‘‘ na nerovnostech, nebude nepříjemně klapat a co je nejdůležitější, tak se eliminuje nadměrné namáhání zámků a podlaha vám mnohem déle vydrží.

Naše doporučení: V dnešní době zdaleka nejčastěji pokládáme vinylové podlahy. Vinyl je stále oblíbenější volbou pro mnoho lidí, kteří hledají praktickou a estetickou podlahovou krytinu. Mezi hlavní výhody tohoto materiálu patří: 100% voděodolnost, odolnost vůči poškození, snadná údržba, široká škála designů (od dřeva po různé kameny a betony). Dále také pohodlnost, jelikož je měkčí než například laminát a zároveň pocitově teplejší.

*foto realizace*

Pokud si ani po přečtení tohoto článku nevíte rady s výběrem toho pravého materiálu. Tak nás neváhejte kontaktovat a rádi vám s tím poradíme přímo na míru